Aktualią informaciją apie sveiką gyvenseną rasite Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro tinklalapyje: www.sveikatosbiuras.lt
Visuomenės sveikatos biuro naujienlaiškis: http://www.sveikatosbiuras.lt/naujienlaiskis/
Nemokamų sveikatos biuro veiklų kalendorius: http://www.sveikatosbiuras.lt/veiklos/
Visuomenės sveikatos specialistė
Rimantė Balnytė
Darbo laikas nuo 2024 m. lapkričio 4 d.:
I – 08.00-16.06 val.
II – 08.00-16.00 val.
III – 08.00-16.00 val.
IV – 08.00-16.00 val.
Pietų pertrauka 12.00-12.30 val.
V – 08.00-12.30 val. (be pietų pertraukos)
Tel. +370 690 37374 el. p. aitvarelis@sveikatosbiuras.lt
PARVOVIRUSO INFEKCIJA (INFEKCINĖ ERITEMA)
TYMAI IR PARVOVIRUSAS. KAIP ATPAŽINTI?
Skiepai
Lietuvoje pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje nustatytus terminus vaikai gydymo įstaigose yra nemokamai skiepijami nuo šių užkrečiamųjų ligų: tuberkuliozės, hepatito B, kokliušo, difterijos, stabligės, B tipo Haemophilus influenza infekcijos, poliomielito, tymų, epideminio parotito, raudonukės, pneumokokinės infekcijos, žmogaus papilomos viruso, rotaviruso, B tipo meningokoko. Už šiuos skiepus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų sumoka ligonių kasos.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje sukurta skiltis, skirta vaikų skiepijimo skatinimui. https://nvsc.lrv.lt/lt/vaikai/
Vilniaus universiteto mokslininkų projekto „Ilgalaikis ekranų poveikis vaikų fizinei ir psichikos sveikatai“ tyrimo rekomendacijos ir prevencijos bei žalos mažinimo priemonės
Vidutinė leistina arba rekomenduojama ekranus turinčių informacinių technologijų (IT) prietaisų naudojimo trukmė skirtingo amžiaus vaikams yra tokia:
1) ikimokyklinio amžiaus vaikams (2–5 metai) iki 1 val. per dieną;
2) pradinio mokyklinio amžiaus vaikams (6–10 metų) – iki 2 val. per dieną;
3) jaunesniems paaugliams (11–14 metų) – iki 3 val. per dieną.
Iki dviejų metų amžiaus vaikams bendrai nerekomenduojama naudotis jokiais ekranus turinčiais IT prietaisais, išskyrus būtinybę palaikyti nuotoliniu būdu vaizdo ryšį su artimu šeimos nariu. Naudojimosi ekranais trukmė, viršijanti rekomenduojamą, laikoma pertekline arba galinčia turėti neigiamą poveikį.
Kaip atskirti – gripas ar peršalimas?
Tuberkuliozė – užsikrėtęs ar sergu?
Vartok antibiotikus atsakingai
Pagalba tėvams geriau suprasti savo vaikus
Vaikų vakcinacija nuo COVID-19
Ar moki teisingai rūšiuoti atliekas?
Psichologinė pagalba
„Tėvų linija“: pasitarkite su psichologu tiek kartų, kiek reikia parsisiųsti MS Word formatu
Vaikų adaptacija darželyje
Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą.
Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo ir imtis konkrečių veiksmų. Šiuo COVID-19 pandemijos metu skatiname imtis 3-jų veiksmų: mokykis, dalinkis ir veik.
Mokykis: likdami namuose ir apsiribodami tik savo erdve, turime puikią galimybę daugiau pasidomėti mūsų planetoje esančių laukinių gyvūnų ir augalų rūšimis. Gyvendami izoliuotai, galime apmąstyti gamtos vaidmenį mūsų gyvenime ir ieškoti būdų, kuriais galėtumėme prisidėti prie teigiamų pokyčių gamtoje.
Dalinkis: gyvendami tokiu laiku, kai socialinė medija yra labai išplitusi, mes galime su visu pasauliu pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais apie gyvąją gamtą ir jos išsaugojimą. Parodykime savo pastangas aplinkiniams, draugams, šeimai, vyriausybei ir padėkime įvairioms organizacijoms ginti natūralius gamtos poreikius.
Veik: atsižvelgdami į nustatytus pasaulio vyriausybių prioritetus ir pasitelkdami savo turimas žinias, padėkite ir veikite, kad būtų sumažintas biologinės įvairovės nykimas ir klimato kaitos krizė.
Raginame bent vieną dieną išsiversti be plastikinių maišelių ir vietoje jų rinktis aplinkai draugiškesnes alternatyvas.
Pokyčius pradėkime jau šiandien!
DĖL VAIKŲ SVEIKATOS PAŽYMĖJIMŲ
Atšilus orams kaip ir kasmet suaktyvėją dviračiais bei paspirtukais judantys asmenys. Šios transporto priemonės padeda judėti neteršiant aplinkos ir išvengiant asmeninio ar viešojo transporto. Tačiau ši tendencija neapsieina ir be pagausėjusių nelaimių skaičiaus, į kurį patenka šių transporto priemonių vairuotojai. Specialistai ir pareigūnai vis primena, kad tiek paspirtukai, tiek dviračiai yra transporto priemonės ir jų vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir būti atsakingais eismo dalyviais.
Būkite saugūs kelyje!
Atsargiai erkės!
COVID-19 AKTUALI INFORMACIJA
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), siekdamas padidinti tėvų informuotumą, kaip padėti išvengti vaikų traumų ir kitų sužalojimų, sukūrė naują interneto svetainę http://www.saugauvaika.lt/
Tėveliai, pasirūpinkite savo vaikų dantukais
2022 m. atlikus vaikų valgymo stebėjimo analizę ugdymo įstaigoje, perspektyviniame valgiaraštyje buvo pakeisti kai kurie patiekalai, suderinus su mitybos specialiste:
- Špinatų sriuba su bulvėmis (TA) ir jogurtine grietine pakeista į Daržovių sriubą (TA)
- Miežinių kruopų košė (TA) pakeista į Kukurūzų kruopų košę su cukrumi ir cinamonu (T) ir Miežinių kruopų košę (T) (t. y. su pienu)
- Omletas su varške (T) pakeistas į Varškės pudingą (T)
- Bulvių košė su morkomis (TA) pakeista į Bulvių košę (TA)
- Makaronai su troškintos vištienos padažu (T) pakeisti į Makaronus su sviesto ir grietinės padažu (T).
(TA – tausojantis, augalinis; T – tausojantis)
Pagal gautus procentus, kitus patiekalus vaikai valgo daugiau nei 50 procentų. Reikėtų nepamiršti ir kiekvieno vaiko individualių skonio savybių. Vaikams augant, formuojasi jų skonis, tad natūralu, kad vieni patiekalai jiems patinka labiau, kiti mažiau.
Bendrą Klaipėdos m. ikimokyklinių ugdymo įstaigų valgymo stebėsenos analizių suvestinę galite peržiūrėti čia.
SU VAIKŲ MAITINIMO ORGANIZAVIMO IKIMOKYKLINIO UGDYMO, BENDROJO UGDYMO MOKYKLOSE IR VAIKŲ SOCIALINĖS GLOBOS ĮSTAIGOSE TVARKOS APRAŠO, PATVIRTINTO LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2011 M. LAPKRIČIO MĖN. 11 D. ĮSAKYMU NR. V-964 AKTUALIA REDAKCIJA GALIMA SUSIPAŽINTI ČIA:
Darželio gr. parsisiųsti PDF formatu
Klaipėdos lopšelio-darželio „Aitvarėlis“ maisto produktų tiekėjai:
- AB „Žemaitijos pienas“
- UAB „Verdeta“
- UAB „Klaipėdos duona“
- UAB „Mažeikių mėsinė“
- UAB „Lambda“
Klaipėdos lopšelio – darželio „Aitvarėlis“ mokinių sveikatos rodiklių analizė:
2023-2024 m. m.
parsisiųsti MS PowerPoint formatu
2022-2023 m. m.
parsisiųsti MS PowerPoint formatu
2021-2022 m. m.
parsisiųsti MS PowerPoint formatu
2020-2021 m. m.
parsisiųsti PowerPoint formatu
2019 m.
parsisiųsti MS PowerPoint formatu
2018 m.
parsisiųsti MS PowerPoint formatu
parsisiųsti MS PowerPoint formatu
2017 m.